ZİYARETÇİ DEFTERİ

46 thoughts on “Zi̇yaretçi̇ Defteri̇

 1. Erdem Tayfun Salman dedi ki:

  Hayırlı, uğurlu olsun.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Ayırdığınız değerli zamanınız ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 2. Tuncay dedi ki:

  Benim niye yok diye kendimi sorgulamama sebep olmuş sayfadır bu :))

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Tuncay, çok teşekkür ediyoruz.
   Hikaye çalışmalarımız ve bu siteden sergi organizasyonlarımız devam edecek. Yeni çalışmalarda seni ağırlamak keyifli olacak.
   Kafog Yürütme Kurulu

 3. Erdoğan Muradoğlu dedi ki:

  Fotoğraf adına ‘Ben’ olmaktan ziyade ‘biz’ olmayı başaran harika bir gurubu tanımış biri olarak kendimi şanslı hissediyorum. Üstlendiğiniz misyonu hem fotoğraf olarak hem de birliktelik ve dostluk olarak başarıyla taşıyor olmanıza büyük saygı duydum, başarılarınız ve birlikteliğiniz daim olsun.
  Web sitesine emek veren ve eserlerini paylaşan arkadaşları tebrik ediyorum.
  sevgiler…

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Ayırdığınız zaman ve değerli yorumlarınız için teşekkür ediyoruz. Sizlerin teşvik edici yaklaşımları, paylaşım ve destekleri ile daha büyük bir “Biz” olarak fotoğraf için çalışmaya devam edeceğiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 4. Feridun SAYIN dedi ki:

  Bu grubun bir parçası olmaktan, bugün bir kez daha gurur duydum.
  KUTUP AYILARI FOTOĞRAF GRUBU rahmetli AREL KALENDER hocamızın ışığı doğrultusunda, daha nice projelere imza atacağına hiç şüphem yok.
  Birlik ve beraberlik ile güzel şeyler ortaya koyabilmek mutluluk verici.
  Sitenin yapım aşamasında emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olması temennisi ile sevgiler saygılar..

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Feridun, bizler de bu büyük ailenin bir parçası olmaktan ve ve seninle bu aileyi paylaşmaktan büyük mutluluk, gurur duyuyoruz.
   Hep birlikte değerli hocamızın ışığını daha güzel işler çıkartarak yaşatacağımıza ve nice projeler çıkartacağımıza inancımız tam.
   Güzel düşüncelerin için, hikayelerinle bu çalışmaya kattığın değer için çok teşekkür ediyoruz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 5. Web siteniz hayırlı olsun.
  Güzel işler yapmaya devam etmeniz dileğiyle.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Değerli zamanınızı ayırdığınız ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyoruz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 6. Çiğdem dedi ki:

  Sedef arkadaşım grubunuz ve oluşturduğunuz site için eminim ki çok emek harcanmis bir birliktelik bütünlük var ve fotoğraflarının hepsi birbirinden güzel eline emeğine sağlık canım, tebrik ediyorum.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Çiğdem,
   Ayırdığın zaman ve yüreklendirici güzel düşüncelerin için teşekkür ediyoruz.
   Sedef ve tüm arkadaşlarımızın büyük emek ve bilgi ile çalıştıkları ve sundukları hikayeler ile site hakkındaki olumlu geri dönüşler aynı birlik ve bütünlükle daha iyi işler yapılması için çok katkı sağlayacak.
   Kafog Yürütme Kurulu

 7. Birsen Kalender dedi ki:

  Bu mecrada da çok başarılı çalışmalar yapılacağından eminim. Arel Kalender ‘in tutkuyla bağlı olduğu fotoğraf için yaptıklarının bir devamı niteliğini korumanız bir gurur, vefa göstergesi bence. Tebrik eder, başarılı çalışmalar dilerim.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Birsen Hanım,
   Sizin bu yüreklendiren güzel değerlendirme ve düşünceleriniz bizler için çok ama çok kıymetli. Hocamızın öğrettiklerinin ışığında tutku ve aile ruhu ile fotoğraf için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 8. Günnur dedi ki:

  Sevgili Sedef, emeğine ellerine sağlık. Bu güzel birlikteliğinizden güzel kareler çok daha güzel işler çıkacağını umut ediyorum.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Günnur,
   Çok değerli düşüncelerin ve ayırdığın vakit için teşekkür ediyoruz.
   Tüm grup üyelerimiz ve Sedef ile birlikte bu yüreklendirici desteklerle ve birlikteliğimizden aldığımız güçle fotoğraf adına güzel işler yapmaya çalışacağız.
   Kafog Yürütme Kurulu

 9. Şerife dedi ki:

  Hayırlı olsun tüm ekibe, grubumuza. Çok İlham verici ve gurur verici çalışmalar. Başarılar diliyorum tüm arkadaşlarıma. Bende yerimi almak için çok çalışacağım. #arelkalendersonsuzakadar

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Şerife,
   Hepimize hayırlı olsun. Hocamızdan aldığımız ışık ve ilhamla hep birlikte gurur duyacağımız nice çalışmalarda buluşmaya devam edeceğiz.
   Hikayelerini bizlerle paylaşan arkadaşlarımızın çalışmaları hepimize daha çok çalışma isteği verdi, seni ve tüm arkadaşlarımızı bundan sonraki hikaye anlatımlarında ve projelerde aramızda görmek büyük mutluluk olacak.
   Kafog Yürütme Kurulu

 10. İlgin Gökerman dedi ki:

  Birlikten doğan güce örnek olacak sayfanız hayırlı olsun Sedefcim. Çok emek, özel gözler, harika fotoğraflar. Herbirinizi tek tek kutluyorum. Uğurlu olsun…

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili İlgin,
   Güzel düşüncelerin ve ayırdığın kıymetli zaman için teşekkür ediyoruz.
   Sedef ve grup arkadaşlarımızın senin de belirttiğin gibi bir büyük aile olmanın verdiği güçle ortaya çıkardığı çalışmalar, sizlerden gelen güzel ve yüreklendirici dönüşler ile daha iyi işler yapmak için çok kıymetli.
   Kafog Yürütme Kurulu

 11. Çiğdem Alar dedi ki:

  Sevgili Zuzum ve Kafog grup üyeleri , serginiz çok başarılı,hepinizi kutluyorum.Anlık duyguları yansıttığınız fotoğraflarınızı heyecanla izledim.Başarılarınızın daim olmasını diliyorum.Zuzum hedeflediğin yolda başarılarla dolu izler bırakıyorsun.Seni ayrıca tebrik ediyorum.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Çiğdem,
   Zu Zu’muz ve tüm grup üyeleri adına ayırdığın zaman ve kıymetli değerlendirmeler için çok teşekkür ediyoruz. Bize daha güzel, büyük işler yapmak için güç veriyorsunuz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 12. Rüya Ceylan dedi ki:

  Canım Zühal Ertan Ayaksız, aklını yüreğine teslim ederek başardığın işlerinin daha da güzel yerlere geleceğinden eminim, o güzel kalbine ve emeğine sağlık…

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Rüya,
   “Aklını yüreğine teslim ederek yapılan iş” ne güzel bir tanımlama, Zühal ve grup arkadaşlarımız tam da bunu yaparak başardılar bu harika işleri. Sizlerden gelen yüreklendirici dönüşler ile başarmaya da devam edeceğiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 13. Gülçin Onay dedi ki:

  Gerek bireysel, gerekse grup hikayelerini büyük bir keyifle izledim. Basit düşünebilmeyi fotoğrafla harmanlayınca ne güzel sonuçlar elde edildiğini görmek beni hem çok şaşırttı, hem de kendi adıma umutlandırdı. ‘Ben de yer almalıyım’ dedim kendi kendime☺️
  Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Böyle bir grubun içinde yer almak çok büyük ayrıcalık, sevgiler

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Gülçin,
   Bu büyük ailede seninle birlikte olmakta bizim için büyük bir mutluluk. Basit olan zordur, bilgi gerektirir, emek gerektirir derler ya, hikayelerini paylaşan arkadaşlarımız bunu başardılar ve hepimiz için ışık, umut, yüreklendirici oldular. Kendine söylediğin şey çok doğru, hepimiz yer almalıyız. Zaten hem hikaye çalışmalarımız hem de projelerimiz devam edecek, seni de bu süreçte görmek bizi çok sevindirecek.
   Kafog Yürütme Kurulu

 14. Alev Yıldırım dedi ki:

  Canım Zuzucum ve değerli tüm kafog grup üyelerini kutluyorum ve kendi adıma çok uzaklarda dahi bu ruhu yaşamamıza sebep olmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Zuzucum, her zaman farklı gözlere ve algıya sahiptin ve bunu fotoğraflarında da bize hissettiriyorsun. Hikayen, fotoğraflarına yansıması ve verdiği duygu kombinasyonu olağanüstü. Başarılarının sonsuz olmasını diliyorum…

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Alev,
   Zu Zu’muz ve tüm grup üyesi arkadaşlarımız adına yüreklendirici değerlendirmelerin için teşekkür ediyoruz. Bu kıymetli dönüşler hepimiz için çok daha iyisini yapmaya, birlikte olma ve üretme ruhunu büyütmeye ilham olacaklar.
   Kafog Yürütme Kurulu

 15. M.Levent Batanay dedi ki:

  Öncelikle bu oluşumda emeği ve fikri geçen herkese gönülden teşekkürler. Gerçekten çok gurur verici bir site olmuş.
  Markalaşma ve kurumsallık adına da atılan çok değerli bir adım. Bu adımın devamı da gelecek buna inanıyorum.
  Benim de bir iki küçük naçizane tavsiyem olacak ;
  Bir duyuru,ilan panosu köşesi olması yapılacak gezi,eğitim,yarışma gibi etkinliklerin duyurulması, grupla ilgili haberlerin verilmesi adına güzel olurdu diye düşünüyorum. Blog köşesinde fotoğraf ile her konuda açılacak tartışmaların katılımı artıracağını düşünüyorum.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Levent,
   Bizler bu çok kıymetli değerlendirme, görüş ve öneriler için teşekkür ediyoruz. Hepsi bizim için çok yüreklendirici ve yol gösterici, ilham verici.
   Fotoğraf adına değerli hocamızın ışığı ve ilkeleri doğrultusunda markalaşmak ve kurumsallaşmak yolunda emin adımlarla yürürken bu destekler çok anlamlı ve önemli.
   Bahsettiğin önerilerini grubumuzun web sayfasını oluşturmak üzere yaptığımız çalışmalarda dikkate alacağımızdan emin olabilirsin.
   Bu sayfamız grup içinde yaptığımız hikaye çalışmalarını sergileyeceğimiz, paylaşacağımız ve değerlendireceğimiz bir sayfa olmakla sınırlı olacak. Bu sayfa için değerli görüşlerin olursa bizimle paylaşmandan büyük mutluluk duyarız.

   1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

    Biz de sana ve sevdiklerine yeni yılın sağlık, mutluluk, huzur, başarı getirmesini diliyoruz. Işıkla ve güle kal…
    Kafog Yürütme Kurulu

 16. M.Levent Batanay dedi ki:

  Bu vesile ile herkesin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar nice sağlık ve başarı dolu mutlu yıllar dilerim.

 17. Gürhan dedi ki:

  Web siteniz hayırlı olsun, emeklerinize sağlık , çok güzel olmuş, sevgili Arel hocamdan sonra ki döneme tanıklık ettim, o kadar güzel toparladınız ki, onun ışığı ile birlikte çok güzel yol alıp, süper güzel işlere imza attınız. Ekip olmanın en güzel örneklerini gördüm ve sonuçta bu işe gönül vermiş insanlar Arel hocanın gurur duyacağı bir oluşum yarattılar. Herkesin emeğine yüreğine sağlık 🙂

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Gürhan,
   Değerlendirmelerin, görüş ve tespitlerin çok kıymetli, çok teşekkür ederiz.
   Senin de tanıklık ettiğin süreçte bizi bir arada tutan, güzel işler yapmamızı sağlayan kıymetli hocamızın o güçlü ışığı, sevgisi ve fotoğraf tutkusu oldu. Yine tüm arkadaşlarımızın ve gruba her anlamda destek veren, katkı koyan hocalarımızın, dostlarımızın varlığı da bunu daha da canlı, diri tuttu. Böyle olmaya, hep birlikte daha güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 18. Erdoğan Kalay dedi ki:

  Sevgili eşim Sedef sayesinde Arel hocamı ve sizleri -uzaktan da olsa- tanıdığım için çok mutluyum. Her geçen gün büyüyen, ama büyüdükçe en başından beri eşine az rastlanır ahengini kaybetmeyen çok değerli bir grup olduğunuzu bir de ben söylemek isterim. Hikayeleri tek tek inceledim. Samimiyetimle söylemek isterim hepsi dolu dolu, hepsi bir birinden güzel. En güzelini ben hikayeciye söyledim 😉

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Erdoğan,
   İçten ve içerden güzel ve yüreklendirici düşüncelerinle çok mutlu olduk, teşekkür ederiz. Sizlerin büyük destekleri ve sevgileriyle, ışığımızı ve ahengimizi aldığımız hocamızın izinde büyümeye ve büyütmeye, yeni ve güzel hikayeler ile hayata fotoğrafın gözünden bakmaya devam edeceğiz. En güzel hikayelerden birinin sahibine bizden sevgi ve selamlarımızı da söylersin 🙂

 19. Aysun Yenilmez dedi ki:

  Sedef’cim sana tanışmamıza Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu’yla tanışmamıza vesile olduğun için teşekkür ederim. Tüm grubu emekleri ve güzel fotoğrafları için tebrik ederim

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Aysun,
   Sedef ve tüm Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu üyeleri adına güzel düşüncelerin için teşekkür ediyoruz. Destekleriniz ile daha güzel birlikteliklerde buluşmak için çalışmaya devam edeceğiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 20. Necdet Altan dedi ki:

  Merhaba Sevgili Kutup Ayıları Üyeleri ,
  Bir gurubun içinde olmayıp da aynı zamanda yıllardır içindeymiş gibi hissetmemi sağlayan, yüz yüze tanışıp fotoğraf çektiğim, sohbet ettiğim veya sadece fotoğraflarını izlediğim dostlar. Bu başarılı girişiminiz için tebrik ediyorum. Gönüllülük esasına dayalı olmakla birlikte kurumsal bir yapı gibi ayakta durmak hiç de kolay değildir, sizlerin birlikteliği ile bunun başarılabilir olduğunu bir kez daha görmek çok güzel.
  Sitenizi takip edilecekler başlığı altında sık sık ziyaret edeceğim. Güzel şahsi ve grup hikayelerinizin devamını ve yeni projelerinizi sabırla bekliyorum.
  Sevgi ve Saygıyla.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Necdet bey,
   Bu değerlendirmeleriniz, düşünceleriniz bizim için tahmin edemeyeceğiniz kadar kıymetli, çok teşekkür ediyoruz. Bizim için siz grubun içindesiniz, sohbetlerden, fotoğraf çekimlerinden karşılıklı çok şeyler öğreniyoruz. Bu samimi ve kıymetli destekler ile gönülden birlikteliğimizi hocamıza yakışır disiplin ve anlayışla sürdürmeye, fotoğraf için üretmeye devam edeceğiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 21. Yeşim Gökçetin dedi ki:

  Can Zuzum ve grup arkadaşları, yaşamı sizin gözlerinizden izlerken, bende de bambaşka pencereler açıldı. Hayatın renklerine olan bakış açınız güzelliklerle dolsun. Dünyaya gösterdiğiniz farkındalıkların çoğalması dileğiyle, başarılarınız sonsuz olsun.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Yeşim,
   Zu’zu ve tüm kutup ayıları adına çok teşekkür ediyoruz. Bu güzel düşünceler ve desteklerle hayata renkli ve farklı pencerelerden bakarak birlikte öğrenmeye, çoğalmaya ve yaşamı renklendirmeye devam edeceğiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 22. Hayrullah METE dedi ki:

  Arel KALENDER’in öğrencilerinden, O’nu yaşatan ve O’na yakışan bir çalışma olmuş. Emeklerinize sağlık, başarılarınız daim olsun.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Hayrullah,
   Arel hocamızın öğrencisi olmanın ne kadar büyük bir gurur ama bir o kadar da sorumluluk olduğunun bilinciyle üretmeye çalışıyoruz ve çalışacağız. Değerli yorumlarınızla bize güç kattınız, teşekkür ederiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

 23. Ayşe Ulus Özsu dedi ki:

  Merhaba sevgili Kafog grup üyeleri,
  Harika bir sergi, herbir hikayeye bayıldım.
  Sevgili arkadaşım Sedef ve tüm grup üyelerini kutluyorum.

  1. Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu dedi ki:

   Sevgili Ayşe,
   Güzel düşüncelerini paylaşarak bize güç verdiğin için teşekkür ediyoruz. Sedef ve tüm kutup üyeleri olarak bu desteklerle daha güzel, fotoğraf adına daha doğru işler yapmaya devam edeceğiz.
   Kafog Yürütme Kurulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.