Screenshot_2

Nurdan TURAN

İzmir doğumludur. Evli ve iki erkek çocuk annesidir.

Küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğu fotoğraf, 2016 yılında Niko Guido’dan aldığı Temel Eğitimle hobisi ve tutkusu haline gelmiş, dünyaya farklı bir gözle bakmaya başlamıştır.

2016 yılından bu yana farklı eğitmenlerle proje hazırlıkları yapmakta, atölyelere katılmaktadır. İFSAK üyesidir.

2019 yılında Arel KALENDER’den aldığı ileri seviye fotoğrafçılık eğitimiyle beraber Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu’na katılmıştır.

Işığın peşinden gitmekten, ‘o an’ı yakalamaktan, İstanbul ve Türkiye sokaklarını, insanlarını,  fotoğraf gezginleri ile seyahat ettiği farklı ülkeleri ve kültürlerini fotoğraf sayesinde ölümsüzleştirmekten büyük keyif almaktadır.

Screenshot_3

Müjgan HOROZOĞLU

1966 İzmit doğumludur.

1987 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Lise yıllarından bu yana, gerek seyahat, gerek anı fotoğrafları ile hayatında olan fotoğrafın inceliklerini, ilk kez 2016 yılında Niko Guido’nun “Dünya’ya Farklı Bakmak” fotoğraf atölyesine katılarak öğrenmeye başlamıştır.

Arel Kalender ile tanışıp yüz yüze eğitim alma şansına sahip olmuştur. Halen fotoğrafa olan tutkusuyla, fotoğraf konusunda kendisini geliştirmek için değerli hocalar ile çalışmaya devam etmekte ve ‘Benİstanbul’ projesinde yer almaktadır.

Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu ve 10Logos üyesidir.

Screenshot_1

Sevilay KUSEYRİ

Aslen Antakyalı olup İstanbul’da doğmuştur. Evli ve iki çocuk annesidir.

Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. Sınıf öğretmenliği yapmaktadır.

Anı fotoğraflarıyla başladığı fotoğrafta, fotoğraf ustalarını takip ederek, doğru ve etkili fotoğraf dilini öğrenmeye çalışırken tanıdığı Arel KALENDER’in öğrencisi olmaktan onur duymaktadır. Artık deklanşöre basarken iki kez düşünmektedir, biri kendisi, biri hocası için.

2019 yılından bu yana, oğluyla birlikte, Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu üyesidir.

ADI BENDE SAKLI

Biz dar sokaklarda yakartop oynayan çocuklardık. Birinin canı yandığında oturur birlikte ağlayan… Oyununu bölüp komşu hanım teyzeye sıcacık ekmek almaya giden, dönüşünde salçalı ekmekle ödüllendirilen çocuklar…

Bilyelerini, gülücüklerini, böreğini, paylaşan, birinin parmağı kesilince parmağını delip kan kardeş olan güzel çocuklar…

Hepsi o eski sokağımızda kaldılar… Eskimediler…

O sokağın adı mı ne?

“Adı Bende Saklı”