Screenshot_1

Nevra TOPALİSMAİLOĞLU

1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Evli ve iki çocuk annesidir.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde uzmanlığını tamamlamıştır. 29 yıldır özel hekimlik yapmaktadır.

3 yıl önce temel ve ileri fotoğraf eğitimi alarak fotoğrafa başlamıştır. İfsak, Fotoğrafmetre Derneği, 10 Logos, Büfod ve Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu üyesidir. Birçok yurt dışı yarışmada ödül ve sergileme almış, çeşitli sergilere katılmıştır.

En büyük tutkusu; dünyayı gezerken, fotoğraf çekerek ‘an’ı sonsuza dek yaşatmak ve amacı; hep ışığın peşinden giderek fotoğraf konusunda kendini geliştirmektir.

MİHRİŞAH SULTAN İMARETİ

İstanbul’da, Osmanlı’dan bu yana yaşayan tek imarethane olma özelliğine sahip Mihrişah Valide Sultan İmarethanesi, geçmişte olduğu gibi bugün de ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. 1792 yılında kurulan ve yaklaşık 224 yıldır yoksul insanlara kapılarını açan Mihrişah Valide Sultan İmarethanesi’nde, günde yaklaşık 3 bin 500 kişiye yemek veriliyor; imarethaneye gelemeyen hasta, yaşlı ve malul 210 haneye de servis yapılıyor. İmarethanede sabah çok erken saatte başlayan yemek pişirme ve dağıtımı özveriyle ve disiplinle çalışan ekip sayesinde aksamadan sürmekte…